Jaké benefity má solárium

 

MODERNÍ SOLÁRIA POMÁHAJÍ BOJOVAT PROTI NEDOSTATKU VITAMÍNU D

Pravidelným navštěvováním moderních solárií docílíte dokonalého přirozeného opálení, kterým zaujmete nejen své okolí, ale potěšíte hlavně sebe a své sebevědomí. Mimo krásné opálené pokožky si zajistíte i ochranu před spálením a Vaše tělo i mysl si odpočinou, zrelaxují se a navíc ještě načerpáte dostatečné množství Vitaminu D, který je velmi důležitý pro vaše celkové zdraví.

Letní dovolená u moře téměř v zapomnění, další dávka sluníčka v nedohlednu, venku zima a nějakého toho slunečního paprsku po málu. A když náhodou na chvíli vysvitne, nedostane se přes silnou vrstvu oblečení do naší kůže, tudíž nám chybí vitamín D, který je tolik nezbytný pro naše zdraví. V důsledku toho přichází únava či deprese.

Vitamín D pomáhá vstřebávat vápník, zlepšuje hustotu kostní tkáně, kvalitu vlasů, nehtů a pokožky celkově. Jeho nedostatek má přímou či nepřímou souvislost s mnoha civilizačními chorobami. Podle nejnovějších studiích vitamín D získává naše tělo slunečním zářením, které se vstřebává do kůže. Ale kde k němu přijít v zimních měsících, kdy chodíme zahaleni do mnoha vrstev, přijít? V soláriu. Nejnovější studie potvrzují, že pravidelné a bezpečné opalování v moderních soláriích splňující normy EU významně zvyšuje hladinu vitamínu D. Lidé, kteří žijí poblíž rovníku, mají zásoby vitamínu D vyšší oproti těm, kteří žijí v chladnějších oblastech. Však si také můžete všimnout, že mají mnohem častěji úsměv na tvářiVitamín D totiž mimo jiné pomáhá bojovat s výkyvy nálad.  Je prokázáno, že světlo má pozitivní vliv na naši náladu. Právě v severských zemích, kde mají málo slunečního světla, mají i největší procento depresí. V takovém případě může solárium působit i jako tzv. léčba světlem.

 

DŮLEŽITOU SOUČÁSTÍ OPALOVÁNÍ V SOLÁRIU JE SPRÁVNÁ VOLBA SOLÁRNÍ KOSMETIKY

Hlavní faktor při používání kosmetiky je docílení vyššího a trvalejšího efektu zhnědnutí pokožky. Dalším faktorem je snaha dodat pokožce látky, které ji v rámci péče o pleť zvlhčují a zajišťují její vitalitu a pružnost. V zásadě se dělí na přípravky určené k ošetření pleti před opalováním a po opalování. Přípravky, které se používají před sluněním, obsahují velké množství látek, které podporují tvorbu melaninu (tmavý pigment).

Solární kosmetika je speciálně vyvíjena právě pro opalování v soláriích.  Rozhodně tedy nepoužívejte krémy určené pro opalování na slunci k opalování v soláriu. 

PRO NEOPÁLENOU POKOŽKU – POČÁTEČNÍ FÁZE OPALOVÁNÍ

V této fázi opalování je především důležitá ochrana citlivé a světlé pokožky a z tohoto důvodu volíme solární kosmetiku s převážně hydratačními látkami, vitamíny a minerály. Měly bychom dbát na to, aby solární kosmetika obsahovala tyto látky v každé fázi opalování. Klást důraz na výživu kůže a dostatečnou hydrataci je velmi důležité.

Doporučené produkty:

https://pulseshop.cz/produkt/black-super-dark-bronzer-125ml/
https://pulseshop.cz/produkt/platin-dark-tan-150ml/

PRO MÍRNĚ OPÁLENOU POKOŽKU

V této fázi opalování vyžaduje kosmetiku pro mírně opálenou pokožku, kde poměr látek podporujících opálení a hydratačních látek odpovídá právě mírně pokročilé fázi opalování. Úkolem těchto přípravků už je mírná podpora zhnědnutí a tím i prodloužení doby zhnědnutí pokožky a její získání přirozené barvy. Zde už volíme solární kosmetiku se „středním“ obsahem látek napomáhajícím k urychlení opálení.

Doporučené produkty: 

https://pulseshop.cz/produkt/gold-9999-dark-bronzing-lotion-200ml/
https://pulseshop.cz/produkt/colombian-hemp-50x/

PRO OPÁLENOU POKOŽKU

V této fázi volíme solární kosmetiku s větším důrazem na obsah látek, které napomáhají urychlení, zintenzivnění a prohloubení krásné barvy po opálení tzv. „bronzerů“. Nicméně rozhodně nezapomínáme na složky zaměřené na péči o pokožku.

Doporučené produkty: 

https://pulseshop.cz/produkt/midnight-black-100x-400ml/