Ondřej Kmošťák

Ondřeje Kmošťáka známe jako profesionálního závodníka v kategorii Men’s Physique.

K fitness ho dostal již ve třinácti letech vážný úraz, který utrpěl při motocrossových závodech, čemuž se tehdy věnoval. Posilování zvolil jako cestu ke znovu nabrání síly po operaci a dlouhé léčbě, kterou si vyžádal pád, při kterém si zlomil obě předloktí. Jeho soutěžní kariéra začala v jeho 21 letech, kdy se rozhodl zúčastnit první soutěže. Tehdy na scénu přišla nová kategorie Men’s Physique. Stal se absolutním Mistrem ČR 2015 jak mezi juniory, tak mezi muži. Ještě téhož roku se vydal na mezinárodní amatérskou scénu a to na soutěžích Olympia Amateur a Arnold Classic, kde vyhrál 3. a 4. místo. Tehdy navázal spolupráci s jedním z českých předních trenérů Vjačeslavem Vinogradovem, se kterým se nebáli dát si cíl nejvyšší – Olympia Men’s Physique Showdown, jež je součástí největšího a nejprestižnějšího klání na světě Olympia Weekend v Las Vegas.

Jejich cíl a sen se splnil. Na jaře roku 2016 získal IFBB profesionální kartu absolutním vítězstvím na Slovenském IFBB Diamond Cupu, a také na Olympia Amateur ve Španělsku. Tyto úspěchy jej oprávňovaly startovat na profesionálních soutěžích a bojovat o kvalilfikaci právě na Olympia Weekend. Také krátce po té získal prvního sponzora – NEBBIA – jedna z největších firem na fitness oblečení na světě. Za podpory NEBBIE ještě téhož roku zaútočil na zisk kvalifikace na mé první profesionální soutěži PowerProShow v Moskvě, kde však skončil druhý a kvalifikace mi tak o jedno místo utekla. Tento pokus opakoval o měsíc později na San Marino Pro. Tentokrát už úspěšně. Stal se prvním Čechem na Olympia Men’s Physique Showdown. Při svém debutu na Olympii 2017 obsadil 8. místo, což považuje za jeden ze svých největších dosavadních úspěchů. O týden později zvítězil na Arnold Classic PRO, čímž si zajistil kvalifikaci na Olympiia Weekend 2018, ale především si splnil sen – podat si ruku s legendou Arnoldem Schwarzeneggerem -přímo na pódiu, před zraky celého světa. Následně získal svého dalšího sponzora – YAMAMOTO Nutrition.