Ondřej Kmošťák

Jmenuji se Ondřej Kmošťák a většina z vás mě zná jako závodníka federace IFBB PRO League.

K fitness mě dostal již ve třinácti letech vážný úraz, který jsem utrpěl při motocrossových závodech, čemuž jsem se tehdy věnoval. Posilování jsem zvolil jako cestu k znovu nabrání síly po operaci a dlouhé léčbě, kterou si vyžádal pád, při kterém jsem si zlomil obě předloktí.

Tady mě život naučil, že vše zlé může vést k něčemu dobrému.

Má fitness-soutěžní kariéra začala v mých 21 letech, kdy jsem se rozhodl zúčastnit první soutěže. Tehdy na scénu přišla nová kategorie Men’s Physique a já se rozhodl zkusit tuto cestu. Stal jsem se absolutním Mistrem ČR 2015 jak mezi juniory, tak mezi muži. Ještě téhož roku jsem se vydal na mezinárodní amatérskou scénu, a to na soutěžích Olympia Amateur a Arnold Classic, kde jsem vydobyl 4. a 3. místo. Tehdy jsem navázal spolupráci s jedním z našich předních trenérů Vjačeslavem Vinogradovem, se kterým jsme se nebáli dát si cíl nejvyšší – Olympia Men’s Physique Showdown, jež je součástí největšího a nejprestižnějšího klání na světě Olympia Weekend v Las Vegas.

Náš cíl a sen se splnil. Na jaře roku 2016 jsem získal IFBB profesionální kartu absolutním vítězstvím na Slovenském IFBB Diamond Cupu, a také na Olympia Amateur ve Španělsku. Tyto úspěchy mě oprávňovaly startovat na profesionálních soutěžích a bojovat o kvalilfikaci právě na Olympia Weekend. Také jsem krátce po té získal prvního sponzora – NEBBIA – jedna z největších firem na fitness oblečení na světě. Za podpory NEBBIE jsem ještě téhož roku zaútočil na zisk kvalifikace na mé první profesionální soutěži PowerProShow v Moskvě, kde jsem však skončil druhý a kvalifikace mi tak o jedno místo utekla. Tento pokus jsem opakoval o měsíc později na San Marino Pro. Tentokrát už úspěšně. Stal jsem se prvním Čechem na Olympia Men’s Physique Showdown. Při svém debutu na Olympii 2017 jsem obsadil 8. místo, což považuji za jeden z mých největších dosavadních úspěchů. Však největší můj úspěch se konal o týden později, kdy jsem zvítězil na Arnold Classic PRO, čímž jsem si zajistil kvalifikaci na Olympiia Weekend 2018, ale především splnil sen – podat si ruku s legendou Arnoldem Schwarzeneggerem.